خرید گاز مبرد R404a

گازهایی که در سیستم های تبرید و یا تهویه مطبوع به کار می‌روند، گاز مبرد گفته می شود. این گازها در انواع مختلفی وجود داشته که هر یک از ویژگی هایی برخوردار می باشند. که ما در این مقاله از تهران فریون قصد داریم به معرفی گاز مبرد R404a و خرید آن بپردازیم. در صورتی که می خواهید در خصوص این گاز ورود تی اطلاعات مفیدی را به دست بی اورید توسعه می شود که حتما در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

در ادامه معرفی کامل گاز مبرد R404a کاربرد آن و همچنین خصوصیات آن می پردازیم و سپس نکاتی را که لازم است در مورد این کپسول گاز بدانید را برای شما شرح می دهیم. البته در قسمت مقدماتی سعی بر این است، که به طور کلی شما را با گاز های مبرد آشنا کنیم.

شما می توانید برای خرید انواع کپسول گاز کولر خودرو و دیگر گازهای مورد به شرکت تهران فریون مراجعه کنید. این شرکت سالیان زیادی است که در زمینه فروش و توزیع انواع مدلهای گاز فریون فعالیت داشته و شما می توانید با اطمینان کامل مبردهای مورد نیاز خود را برای خودرو سازی و دیگر موارد خریداری کنید.

گاز r404a

 

گاز مبرد چیست؟

پیش از معرفی گاز مبرد R404a لازم است که با مفهوم مبرد به طور کامل آشنا شوید. برای تعریف کامل گازهای مبرد بایستی گفت که ماده‌ای که به شکل مایع و یا گاز بوده و از نقطه جوش بسیار پایینی برخوردار است. همچنین گازهای مبرد از طریق جذب حرارت به سرعت در محیط تبخیر شده و سبب خنک شدن فضا خواهد شد.

گاز مبرد به منظور کاهش دمای سطح مشخصی از یک نقطه در فرایند تبرید سیستم های تهویه و سایر سیستم ها مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم های تبرید به صورت تراکمی از جمله پر کاربرد ترین سیستم ها برای تولید سرما در سردخانه ها و یخچال های خانگی به حساب می آیند.

مشخصات گاز مبرد R404a

گاز مبرد R404a از نظر خاصیت ترمودینامیکی و همچنین فیزیکی دقیقا ساختاری شبیه به گازهای ۵۰۲ دارد. این نوع مبرد تشکیل شده از سه نوع گاز مبرد r۱۳۴ ۴۴۳، و ۱۲۵ می‌باشد که در نسبت وزن ،۵۲ ، ۴۴و ۴ درصد تولید می شود.

این دو کپسول گاز مبرد به جای گاز هایی نظیر R22 در دماهای پایین تری شرایطی که دما برای تبخیر کم است، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. ظرفیت این گاز در چنین محدوده‌ای بیشتر از کپسول گاز کولر r۲۲ می باشد. به همین خاطر در سردخانه ها صنایع بستنی سازی و یا مواد غذایی منجمد بیشتر به کار خواهد رفت.

 

میزان بازدهی گاز مبرد R404a دمای تبخیر نسبت به کپسول گاز r۲۲ بیشتر کاهش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل بهتر است که این گاز به عنوان جانشین مورد استفاده قرار نگیرد. در خصوص رنگ این محصول نیز باید گفت که رنگ نارنجی بوده و برخلاف گاز های r۲۲ تاثیر مخربی روی لایه اوزون ندارد.

خرید مبرد 404

خرید مبرد 404

 

خرید گاز مبرد R404a

خرید گاز مبرد R404a می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای کپسول گاز کولر r۲۲ محسوب شود. از جمله نقاط مثبت این گاز بازدهی دمای مناسب آن است، این نوع کپسول گاز موتور را می توان در دستگاه هایی که دارای دمای بین منفی ۴۵ تا مثبت ۱۵ درجه هستند بهره برداری نمود گاز مبرد ۴۰۴ نسبت به رطوبت و هوا هیچ گونه واکنشی از خود نشان می دهد و کاملاً غیر اشتعال و بو می باشد اما به هیچ وجه نباید با پوست بدن تماس پیدا کند چراکه آسیب هایی زیادی را به همراه خواهد داشت.

 

 

ویژگی های گاز مبرد استاندارد چیست؟

تمامی گازهای مبردی که قرار است در سیستم‌های تبرید به کار گرفته شوند، باید حتما از یک سری ویژگی ها و استانداردها بهره مند باشند. به طور کلی مبردهایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند باید دارای خصوصیات زیر باشند

  • پایدار بودن
  • سمی نباشد
  • نقطه جوش آن ها پایین باشد
  • غیر قابل اشتعال باشد
  • بو نداشته باشد
  • قیمت گاز مبرد پایین باشد
  • بتوان به راحتی نشتی داشتن آن ها را تشخیص داد.

موارد استفاده از گاز مبرد 404 a

گاز مبرد R404a بیشتر در سیستم های سرمایشی گرمایشی و تهویه مطبوع در مکانهای تجاری و صنعتی به کار می رود. از مزیت های این کار می توان به این اشاره کرد که با انواع کمپرسورها کاملاً سازگار است برای خرید گاز مبرد R404a و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان شرکت‌تهران فریون تماس حاصل کنید.

 

برای اصلاع از روش شارژ گاز مبرد R404A و موارد استفاده از آن می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

روش شارژ گاز مبرد R404A و موارد استفاده از آن

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *