کپسول گاز R134a

گاز R134a

فروش گاز R134a، با قیمتی مناسب و کیفیتی بی‌نظیر که نقش مهمی در صنعت ساخت وسایل سرمایشی دارد و شما عزیزان برای تهیه ی این گاز می تواند با کارشناسان شرکت تهران فریون در ارتباط باشید و آن را با قیمت مناسب خریداری نمایید.
در ادامه این گاز با فرمول شیمیایی CH2FCF3 یکی از بهترین جایگزین‌های گاز مبرد R12 می‌باشد. با این که این گاز جایگزین مناسبی برای R12 می‌باشد. اما اخیراً گازهای جدیدتری در حال جایگزین شدن این نوع گاز هستند. به همان میزان که استفاده از گاز r134a رایج است، به همان میزان نیز تاثیرات سوء آن بر روی محیط زیست غیر قابل چشم پوشی نیست.
با این حال این گاز یکی از گازهای مبرد مهمی است که در حال حاضر استفاده از آن، به میزان زیادی صورت می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم شما را با فروش گاز R134a بیشتر آشنا کنیم. ما در این بخش قصد داریم همه نکات مورد نیاز درباره قیمت و خرید گاز فریون r134 را خدمت شما دوستان شرح دهیم.

معرفی گاز R134

موسسه تترافلورواتان بر اساس استانداردهایی نام این گاز را r134 نام گذاری کرده است. این نوع گاز مبرد یکی از زیرمجموعه های گازهای هیدروفلوروکربن است و فرمول آن نیز CF3CH2  می باشد. کپسول گاز R134 غیر اشتعال است و هیچ رنگ و بویی ندارد. این گاز در واقع جایگزینی برای کپسول گاز کولر R22  است که خاصیت آن به این گاز شباهت بسیار زیادی دارد. شما می توانید برای آشنایی با انواع گاز مبرد به مقاله انواع گاز مبرد مراجعه کنید‌.

گاز آر ۱۳۴ نه تنها برای سیستم های برودتی استفاده می شود، بلکه در برخی از سیستم های نبرید تراکم نیز کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع گاز در مواردی هم چون داروسازی، پاکسازی گاز صنعت پلاستیک و… کاربردهای فراوانی دارد. این گاز حتی در برخی از سیستم های خنک کننده و تهویه کامپیوتر نیز به کار می رود‌.

در واقع می توان گفت تاریخچه این گاز تقریبا با سال ۱۹۹۰ میلادی مربوط می شود؛ در آن زمان ها بیش تر از گاز مبرد R12   تا مدت زمان بسیار زیادی، مورد استفاده قرار می گرفت. اما دانشمندان و محققان پس از مدتی متوجه شدند که این گاز برای محیط زیست بسیار ضرر داشته و موجب تخریب لایه اوزون نیز می شود‌. همچنین گاز r12   باعث باریدن باران های اسیدی هم می شد. پس از این گاز، کپسول گاز R22  روی کار آمد اما به دلیل این که آن گاز نیز برای محیط زیست ضرر داشت، در حال حاضر از کپسول گاز کولر R134  در سیستم ها برودتی استفاده می شود.

گاز R134  دارای خواص ترمودینامیکی بسیار نزدیک به آر ۱۲ است‌ و روی محیط زیست تاثیرات مخرب بسیار کمی دارد. اما در حال حاضر محققان در تلاش هستند که گازهای فریونی را کشف کنند که برای محیط زیست هیچ ضرری نداشته باشد.

کپسول گاز کولر 134

آشنایی با کپسول گاز کولر R134

گاز R134 می تواند جایگزین خوبی برای گاز مبرد آر ۱۲ باشد، چون اثرات زیست محیطی و تخریبی بر روی لایه اوزون بسیار کم تری دارد و به صورت کاملاً بهینه طراحی و ساخته می‌ شود. از همین رو استفاده کردن از آن در بسیاری از تجهیزات سرمایشی علاوه بر آن که خطرات دیگر گازهای مبرد را ندارد، می تواند بازدهی تجهیزات سرمایشی را نیز افزایش دهد.

کپسول گاز کولر R134 با نام علمی تترافلورواتان معروف است که به طور کلی عملکرد مشابه با گاز r۲۲ دارد. این نوع گاز با حجم ۱۶ لیتری به بازار عرضه می‌ شود و برای کولر خودروها استفاده می‌ شود. از ویژگی‌ های خوبی که گاز مبرد R134  دارد، می توان چند گزینه زیر را نام برد:

 • اشتعال ناپذیر بودن گاز
 • رطوبت گیری خوب و بالا
 • غیر سمی بودن گاز
 • بازدهی بسیار خوب و بالا
 • دمای جوش بسیار پایین حدود ۲۶_ درجه سانتی گراد

در واقع گاز R134  از بخش‌‌های مختلفی تشکیل می‌شود. نتیجه آنالیز چنین گازی نشان می‌ دهد که در یک کپسول ۱۳.۶ کیلوگرمی حدود ۰.۴۳ درصد هوا وجود دارد و مابقی آن گاز است. ویژگی‌ های خوب چنین گازی موجب می‌شود که با افزایش پیدا کردن سیستم‌ های تهویه مطبوع تقاضا برای استفاده از آن نیز افزایش پیدا کند. به طوری که توسط برندهای مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌ شود که البته انتخاب برند مناسب تعیین کننده قیمت آن نیز می‌ باشد.

خصوصیات گاز R134a

 1. این گاز با فرمول مولکولی CH2FCF3 و نام تجاری R134A به فروش می‌رسد.
 2. وزن مولکولی آن 102.03 gr/mol است.
 3. نقطه انجماد آن، -96.6 درجه سانتی‌گراد است.
 4. نقطه جوش گاز r134a حدوداً منفی 26.1 درجه سانتی‌گراد است. (نقطه جوش پایین این گازها باعث شده تا نقش خنک کنندگی داشته باشند و برای این صنعت مورد استفاده قرار گیرند.)
 5. نقطه بحرانی گاز r134a، 101.1 درجه سانتی‌گراد است.
 6. به شدت جاذب رطوبت است و نسبت به R12 سی برابر قدرت جذب رطوبت را دارد.
 7. غیر قابل اشتعال است و از این نظر خطری ندارد.
نوعنامکاربرد
R134aتترافلورواتانمبرد: • تهویه مطبوع خانگی و خودرو • چیلرهای صنعتی • سردخانه های بالای صفر • یخچال و فریزر • فوم های پلی اورتان پیشران: • داروسازی • اسپری های آئروسل
R134a (با روغن PAG)تترافلورواتان با روغن پلی آلکیلن گلیکولمبرد: • سیستم های تهویه مطبوع که قبلاً از R12 استفاده می کردند
R134a (با روغن POE)تترافلورواتان با روغن پلی اُل استرمبرد: • سیستم های تهویه مطبوع جدید

چه روغنی جهت کمپرسور مناسب گاز R134A است؟

روغن مناسب برای کمپرسور و شارژ گاز r134a، روغن پلی استر است. توجه به این نکته بسیار ضروری است.
روغن‌های معدنی برای روغن کاری گاز مبرد r134a به هیچ عنوان مناسب نیستند. راندمان کارایی را پایین می‌آورند و قابلیت آمیختن ندارند.
اگر گاز مبرد با گازهای معدنی آمیخته شود، خواص خود را از دست می‌دهد. روغن‌های مصنوعی پلی استر، قابلیت جذب رطوبت را دارند همین موضوع می‌تواند راندمان کار گازهای مبرد را بالاتر ببرد. روغن‌های پلی استر رطوبت را در سیستم جذب می‌کنند و مانع خورندگی و از بین رفتن کمپرسور می‌شوند.

مبرد r134a چرا به لایه ازون آسیب وارد نمی‌کند؟

از آن جایی که مولکول R134A فاقد اتم کلر است، از انواع مبردهایی است که آسیب به لایه ازون وارد نمی‌کنند. اتم فلور جایگزین اتم کلر شده است تا اثرات مخرب آن را از بین ببرد.
با این حال این گاز مبرد نیز از انواع گازهایی است که باعث گرم تر شدن کره زمین می‌شوند. به تازگی جایگزین بهتری برای گاز R134 اعلام شده است.
R600A نوع دیگری از گازهای مبرد است که به عنوان جایگزین مناسب این گاز انتخاب شده است. برای آشنایی با گاز مبرد R134a و ویزگی های آن بر روی لینک کلیک کنید.

 

نکات ایمنی درباره خرید و فروش گاز R134a

 1. اگر می‌خواهید با این گاز سیستم خود را شارژ کنید، حتماً از عینک و دستکش استفاده کنید. در صورت نشتی گاز، خطر سرمازدگی شما را تهدید خواهد کرد.برای اطلاع از لیست قیمت گاز R134a با کارشناسان تهران فریون درارتباط باشید.
 2. حتماً گاز R134 را در فضای باز قرار دهید. با این که این گاز قابلیت اشتعال ندارد اما اگر با شعله مستقیم در تماس باشد، به مواد سمی تجزیه می‌شود که در صورت استنشاق، خطر مرگ را برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت.
 3. قبل از شارژ سیستم باید از عدم وجود رطوبت اطمینان حاصل کنید. اگر گاز مبرد R134A در مجاورت رطوبت قرار گیرد، هیدرولیز می‌شود و پس از هیدرولیز شدن با روغن ترکیب می‌شود و ترکیبات اسیدی تولید می‌کند. ترکیبات اسیدی باعث آسیب به عایق‌های سیم پیچ موتور می‌شوند. اگر رطوبت در ابتدای شارژ سیستم وجود داشته باشد، در نهایت سوختن موتور را شاهد خواهید بود.
 4. از آن جایی که گاز مبرد R134A یکی از انواع گازهای سنگین است، در صورتی که در یک مکان آزاد شود، باعث ایجاد خطرات جبران ناپذیری خواهد شد. این گاز از هوا سنگین تر است و اگر 15 درصد از آن در یک مکان متمرکز شود، باعث ایجاد سرگیجه، تهوع و غش خواهد شد.
اگر میزان گاز افزایش یابد خطر مرگ را برای فرد حاضر به همراه خواهد داشت. افرادی که با این گاز سر و کار دارند باید در مکانی که تهویه مناسب دارد، مشغول به کار باشند.
4.نکته دیگری که در شارژ گاز کولر باید بررسی شود، میزان ضریب انتشار آن نسبت به R12 است. اگر می‌خواهید این گاز را جایگزین R12 کنید، باید اتصالات را بیشتر آب بندی کنید چرا که ضریب انتشار گاز r134a نسبت به R12 بیشتر است.
بیشتر بدانید: تعویض گاز r12 با r134

خرید و فروش گاز R134a

شما دوستان برای خرید و استعلام قیمت گاز R134a می توانید با شرکت معتبر تهران فریون در ارتباط باشید و به قیمت مناسب این گاز را تهیه نمایید.

کپسول گاز کولر r134 در بازار

بهتر است پیش از صحبت درباره کپسول گاز کولر r134 با یکدیگر در ارتباط با گاز r134a سخن بگوییم.
استفاده از این گاز در تجهیزات سرمایشی می تواند به طول قابل توجهی بازدهی را بالاتر ببرد. کپسول گاز r134 با حجم شانزده لیتر در بازار موجود و معمولاً برای کولر خودروها مورد استفاده قرار می گیرد. ما از جمله ویژگی‌ های بسیار مهم مبرد معرفی شده را می توانیم در موارد زیر خلاصه کنیم.

 • غیر سمی می باشد.
 • رطوبت گیر است.
 • اشتعال ناپذیر است.‌
 • بازدهی بسیار بالایی دارد.‌
 • از دمای جوش بسیار پایینی برخوردار می باشد.

عوامل موثر بر قیمت

کپسول گاز r134a

گاز کولر r134 یکی از متداول ترین گازهای موجود در گستره ی بازار است که به دلیل ویژگی ها و خصوصیات آن، روز به روز ‌ به وسعت کاربرد آن افزوده می شود.

این روزها با گسترش صنایع و به دنباله ی آن گرمایش سریع کره زمین، نیاز به تولید تجهیزات سرمایشی یک امر ضروری است. بدین ترتیب که در هر یک از خانه ها وجود یک وسیله سرمایشی لازم و ضروری می باشد.

کولر گازی یکی از تجهیزات سرمایشی پرطرفدار است که توانسته عملکرد بسیار مطلوبی را از خود نشان دهد. این قبیل از کولرها به حالتی طراحی شده که هوای فضای پیرامون را با عبور از کویل اپراتور خنک خواهد ساخت.

عمدتاً در این نوع از کولرها فروش گاز r134 نقش کلیدی را ایفاء می کند. به همین دلیل می باشد که ما در طول این متن قیمت گاز کولر r134 و عوامل تأثیرگذار بر روی آن را بررسی خواهیم کرد.

قیمت کپسول گاز کولر r134

یکی از مهم ترین عواملی که می باید پیش از خرید گاز r134 مورد توجه باشد، قیمت گاز فریون معرفی شده است. به گونه ای کلی عوامل گوناگونی بر قیمت کپسول گاز کولر r134 اثر گذار خواهد بود. به بعضی از عوامل موثر در قیمت گاز r134 اشاره می کنیم:

 • مقدار تقاضای گاز فریون

یکی از عوامل بسیار مهم و تأثیرگذار بر روی قیمت این محصول در مقدار تقاضا خلاصه می شود. در واقع به هر میزان که سیستم تهویه مطبوع مدنظر از اندازه ای بزرگ تر برخوردار باشد، مقدار گاز مورد نیاز هم بیشتر خواهد بود.

 • برند تولید کننده گاز

از سایر عواملی که بر قیمت کپسول گاز کولر r134 اثرگذار است، می توانیم به برند تولید کننده محصول اشاره کنیم.

فروش گاز R134a از بین تمامی برندهای موجود در بازار توسط برند تهران فریون ارائه می شود. مبردهایی با قیمت بسیار مناسب و کیفیتی مطلوب نسبت به دیگر برندهای موجود، عرضه می شود. پس انتخاب برند بر روی قیمت گذاری تاثیر بسیار پر رنگی دارد.

عوارض ناشی از گاز r134

از مهم ترین عوارض برجای مانده از گاز r134a می توانیم بگوییم که این نوع از مبردها غیر سمی می باشند.

پس استفاده از آن ها و یا حتی استنشاق این گازها خطرات بسیار جدی با یا خود به همراه نخواهد داشت. ولی این گاز در ساختار خود فروئین دارد و این ماده سمی و خطرناک می باشد که منجر به بروز مسمومیت در افراد می شود.

پس چنانچه که از این گاز در فضای پیرامون به مقدار زیاد وجود داشته باشد، افراد دچار مسمومیت و حتی مرگ خواهند شد.

اغلب استفاده و یا استنشاق این ماده می تواند به حالت موضعی و یا موقت به بدن صدمه رساند.

 گاز R134a  و کاربرد آن

فروش گاز R134a بسیار زیاد است چرا که یک نوع گاز خنک کننده و کاربردی برای بسیاری از سیستم‌ های خنک کننده محسوب می ‌شود. این گاز با اضافه کردن فلوئور به مولکول اتان به وجود می آید. چهار اتم فلوئور با یک کربن، زنجیره کربنی اتان پیوند کووالانسی را به وجود می ‌آورند.

گاز R134a  یک مبرد پرکاربرد است که اهمیت استفاده از آن بر هیچکس پوشیده نیست. همه ما می ‌دانیم که این گازها یک نوع مایع خنک کننده هستند و در وسایل سرمایشی و دستگاه‌های تهویه نقش مهمی ایفا می‌ کنند. در تمامی یخچال‌ های خانگی، کولر گازی و حتی اسپلیت از این گاز خنک کننده استفاده می ‌شود و قطعاً شما هم تا حدودی با عملکرد گاز به ویژه در یخچال آشنایی دارید. 

به طور کلی اگر بخواهیم در رابطه با کاربرد این گازها اطلاعات دقیق ‌تری ارائه دهیم؛ باید گفت مختص تمامی سیستم ‌های خنک کننده و دستگاه ‌های خنک کننده آن ها را طراحی کرده ‌اند. وظیفه این گازها خنک کردن است و برای تمامی سیستم‌ های مشابه از آن استفاده می ‌کنند.

در سیکل تبرید سردخانه‌ های بالای صفر درجه بیشترین کاربرد را دارد. این مبردها در چیلرهای بزرگ صنعتی و تمامی تجهیزات سرمایشی خانگی نقش مهمی ایفا می‌ کنند. حتی در تجهیزات خنک کننده کامپیوتر و لپ تاپ نیز عملکرد این محصول به وضوح قابل مشاهده است.

بهترین مارک گاز r134a

هر یک از انواع گازهای مبرد فریون برای کاربردهای خاصی طراحی شده ‌اند. همه ما به خوبی با عملکرد و نقش مهمی که این گازها ایفا می ‌کنند، آشنا هستیم. می دانیم دلیل بالا بودن سطح فروش گاز R134a چیست. به هنگام خرید یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد بررسی برند است. هم اکنون برندهای بسیار متنوعی از انواع این گازهای مبرد در بازار وجود دارد اما ما کدام یک از برندها را با کیفیت مطلوب انتخاب کنیم؟

نام برندکشور مبداویژگی هاکاربردها
هانیول (Honeywell)آمریکاکیفیت بالا، خلوص بالا، سازگاری با انواع سیستم های تهویهکولر خودرو، یخچال، چیلر، اسپیلت
ایسکون (Iskon)کره جنوبیکیفیت بالا، قیمت مناسب، خلوص بالاکولر خودرو، یخچال، چیلر، اسپیلت
کولیب (Kulieb)چینقیمت مناسب، خلوص قابل قبولکولر خودرو، یخچال
فروژن (Froscon)انگلستانکیفیت بالا، قیمت بالاسیستم های تهویه صنعتی
مکزیکم (Mexichem)مکزیککیفیت مناسب، قیمت مناسبکولر خودرو، یخچال

انواع برندهای گاز R134

شرکت‌ های مختلفی هستند که با برندهای متفاوت، گاز R134  را تولید می‌ کنند عبارتند از:

برند ایسکون (گاز R134  ایسکون)

برند ایسکون یکی از مشهورترین برندهای تولید انواع گاز مبرد در جهان است. شرکت ایسکون از آخرین تکنولوژی روز برای تولید تمامی انواع محصولات خود نظیر این گازها استفاده می ‌کند. ایسکون یک شرکت چینی معتبری است که سال ‌هاست در این بازار فعالیت کرده و به خوبی نیاز بازار را می ‌شناسد. هم اکنون این مجموعه جهت افزایش کیفیت و مقرون به صرفه بودن گازهای مبرد خود از استانداردهای اروپایی پیروی دارد.

کمپانی ایسکون در تولید و فروش گاز R134a از تکنولوژی‌ های به روز دنیا استفاده کرده است. این شرکت چینی جهت افزایش دادن کیفیت و کارایی گازهای خود استانداردهای اروپایی را مدنظر قرار داده است، به طور که محصولات تولیدی آن قیمت‌ های مناسب و کیفیت‌ های بالایی دارند.

 قیمت کپسول گاز R134a ایسکون به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • وزن کپسول: کپسول‌های گاز R134a ایسکون در وزن‌های مختلفی از 10 کیلوگرم تا 13.6 کیلوگرم موجود هستند. به طور طبیعی، کپسول‌های سنگین‌تر قیمت بیشتری دارند.
 • کیفیت گاز: گاز R134a ایسکون در دو کیفیت اصلی تولید می‌شود: اصلی و تقلبی. گاز اصلی دارای کیفیت و خلوص بالاتری است و قیمت بیشتری نیز دارد.
 • فروشنده: قیمت کپسول گاز R134a ایسکون در بین فروشندگان مختلف می‌تواند متفاوت باشد.
 • نوسانات بازار: قیمت گاز r134a یک کیلویی ایسکون مانند سایر مواد شیمیایی، به نوسانات بازار ارز و مواد اولیه وابسته است.

برند کولیب (گاز R134  کولیب)

برند کولیب یکی دیگر از برندهای مطرح انواع گاز مبرد در بازار است. سطح فروش گاز R134a کولیب در مقایسه با دیگر انواع برندها کمی بیشتر است؛ چرا که سطح کیفیت تولیدات این شرکت چینی بسیار بالا می باشد. این شرکت معتبر چینی از دانش روز برای تولیدی کلیه محصولات خود استفاده می ‌کند و تاکنون نیز در بازار بی‌ رقیب بوده است.

شرکت چینی کولیپ انواع گازهای مبرد از جمله گاز R134  را با کیفیت بسیار خوب روانه بازار کرده است، یعنی در تولید آن از دانش فنی و تکنولوژی روز استفاده شده است. گازهایی که توسط این شرکت تولید می‌ شوند در سیستم‌ های تهویه خانگی و کولر خودروها کاربرد دارد.

برند هانیول (گاز R134  هانیول)

برند هانیول را نیز به خاطر داشته باشید. این برند یکی از بی ‌رقیب ‌ترین برندهای آمریکایی است که کیفیت محصولات آن فوق العاده بالا می ‌باشد. جدا از کیفیت عالی، می ‌توان به مقرون به صرفه بودن قیمت گازهای مبرد این شرکت معتبر و بزرگ آمریکایی اشاره کرد. هانیول جدا از انواع گاز مبرد در زمینه تولید تجهیزات ابزار دقیق نیز فعالیت می ‌کند. با توجه به دانش فنی بالا و آگاهی در این زمینه گاز مبرد را با کیفیت بالایی به تولید می ‌رساند. 

هانیول یک برند معروف آمریکایی است که به علت قیمت‌ های مناسب و کیفیت بالای گازهای تولیدی توانسته است، جایگاه خوبی در بازار برای خودش پیدا کند. فعالیت اصلی این کمپانی تولید کردن بسیاری از تجهیزات ابزار دقیق می‌ باشد که در کنار آن گاز مبرد ۱۳۴ را نیز تولید می‌ کند.

این شرکت در حوزه تولید انواع تجهیزات ابزار دقیق توانسته است دانش و تکنولوژی روز دنیا را استفاده کند که همین تکنولوژی در تولید انواع گازهای مبرد نیز به کار رفته است.

برند رفریجرانت (REFRIGERANT)

گاز مبرد R134a رفریجرانت، عنصری حیاتی در سیستم‌های تهویه مطبوع و یخچال و فریزر است که با نام‌های “گاز کولر” و “فریون R134a” نیز شناخته می‌شود. این گاز بی‌رنگ و غیرقابل اشتعال، جایگزینی ایده‌آل برای گاز R12 محسوب می‌شود که به دلیل اثرات مخرب زیست‌محیطی، ممنوع شد.

برند کلیا ژاپن

گاز مبرد R134a یکی از پرکاربردترین گازهای مبرد در جهان است که به عنوان جایگزینی مناسب برای گاز R12 که مخرب لایه اوزون بود، معرفی شد. گاز مبرد r134 کلیا ژاپن با فرمول شیمیایی CH2FCF3، یک ترکیب هالوآلکان بی‌رنگ و بی‌بو است که به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود، به طور گسترده در سیستم‌های تبرید و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برند مکزیکم (گاز R134  مکزیکم)

شرکت مکزیکم در تولید انواع مختلف محصولات شیمیایی و هم چنین گازهای مبردی مانند گاز R134 فعالیت دارد، به طوری که گازهای R134  که توسط این شرکت تولید می‌ شوند در صدر پرفروش‌ ترین گازهای مبرد جهان قرار می‌ گیرند.

 

کپسول گاز کولر R134 چه ویژگی هایی دارد؟

از پر کاربرد ترین و معروف ترین گازهایی مبرد است که در اغلب سیستم های برودتی از آن استفاده می شود. یکی از بیش ترین کاربری های این گاز فریونی، در کولر خودرو و کولر های گازی است؛ به همین خاطر بسیاری از خودروسازان به خرید گاز r134   می پردازند. البته که این گاز پرکاربرد در سیستم های رطوبت گیر و تهویه نیز استفاده می شود. در ادامه این مقاله از سایت تهران فریون همراه ما باشید، تا در مورد این گاز اطلاعات بیش تری را به شما ارائه دهیم.

<yoastmark class=

گاز کولر 134 چه کاربردی دارد؟

به دلیل این که خاصیت های کاملا شبیه به R12  دارد، می تواند با تغییرات بسیار جرئی جایگزین بسیار مناسبی باشد. این گاز می تواند جایگزین گاز R401 A   نیز شود.

مهم ترین و در واقع بیش ترین کاربرد این گاز در کولر ماشین ها است. به همین خاطر است که معمولا این گاز را با نام کپسول گاز کولر ماشین نیز می شناسند. دیگر استفاده این گاز عبارتند از:

 • چیلرها
 • سیستم های رطوبت گیر
 • سیکل های برودتی
 • یخچال های خانگی
 • یخچال فروشگاهی
 • کولر گازی اسپلیت

چه روغنی با این گاز سازگاری دارد؟

تمامی روغن های کمپرسور با گاز r134   کاملا سازگار هستند. شایان به ذکر است که این گاز برخلاف گازهای آر ۲۲ به هیچ وجه با روغن های معدنی، سازگاری ندارد؛ به همین خاطر برای جایگزینی این گاز بایستی حتما روغن عوض شود.

آیا با کپسول گاز کولر R134  آشنایی دارید؟ می‌ دانید این دو کپسول گاز برای چه مصارفی استفاده می‌ شود؟ کاربردها و موارد استفاده رایج آن را می دانید؟

کپسول گاز کولر R134  نوعی گاز غیر سمی، فاقد اتم کولر و غیر قابل اشتعال است که می‌ تواند جایگزین خوب و مناسبی برای گاز آر۲۲ باشد. این گاز از خانواده گازهای مبرد hfc  است. در این مقاله کپسول گاز کولر R134،  مشخصات و برخی از ویژگی‌ ها و کاربردهای آن را بررسی می‌ کنیم.

آنالیز گاز R134a 

در رابطه با آنالیز گاز R134a  باید گفت که آن ها از قسمت ‌های مختلفی تشکیل شده‌ اند. معمولا این گازها در کپسول‌ های ۱۳ کیلوگرمی عرضه می ‌شوند که ۴۳ درصد هوا و ۵۷ درصد آن را گاز مبرد تشکیل می ‌دهد.

این گاز در دمای منفی ۲۶ درجه سانتیگراد به جوش می ‌آید و غیر قابل اشتعال است. غیر سمی بودن از مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد آن به شمار می ‌رود. فروش گاز R134a در کپسول‌های معمولاً ۱۳ کیلوگرمی است.

سخن پایانی

یکی از راه‌های یافتن فروشندگان، جستجوی آنلاین است. در وبسایت‌ های خرید و فروش محصولات صنعتی یا سایت‌های مخصوص فروش گازهای مبرد از جمله تهران فریون جستجو کنید. امیدواریم که این اطلاعات از قیمت گاز کولر r134a برای شما مفید بوده باشد.

مطالب مرتبط :

 گاز های فریون فروژن انگلیس    |     کپسول گاز r22      |   گاز کولیب (COOLIB)

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *