کپسول گاز R134a

گاز R134a

ما در این بخش قصد داریم همه نکات موردنیاز درباره گاز فریونی مبرد R134a و فروش گاز R134a را خدمت شما دوستان شرح دهیم، این گاز یکی دیگر از گازهای مبرد مورد استفاده در عصر امروز است که نقش مهمی در صنعت ساخت وسایل سرمایشی دارد و شما عزیزان برای تهیه ی این گاز می تواند با کارشناسان شرکت تهران فریون در ارتباط باشید و آن را با قیمت مناسب خریداری نمایید. در ادامه این گاز با فرمول شیمیایی CH2FCF3 یکی از بهترین جایگزین‌های گاز مبرد R12 می‌باشد. با این که این گاز جایگزین مناسبی برای R12 می‌باشد.
اما اخیراً گازهای جدیدتری در حال جایگزین شدن گاز R134A هستند. به همان میزان که استفاده از گاز R134A رایج است، به همان میزان نیز تأثیرات سوء آن بر روی محیط زیست غیر قابل چشم پوشی نیست. با این حال این گاز یکی از گازهای مبرد مهمی است که در حال حاضر استفاده از آن، به میزان زیادی صورت می‌گیرد. با گاز مبرد R134A آشنا شوید.

خصوصیات گاز R134a

1.این گاز با فرمول مولکولی CH2FCF3 و نام تجاری R134A به فروش می‌رسد.
2.وزن مولکولی آن 102.03 gr/mol است.
3.نقطه انجماد آن، -96.6 درجه سانتی‌گراد است.
4.نقطه جوش گاز r134a حدوداً منفی 26.1 درجه سانتی‌گراد است. (نقطه جوش پایین این گازها باعث شده تا نقش خنک کنندگی داشته باشند و برای این صنعت مورد استفاده قرار گیرند.)
5.نقطه بحرانی گاز r134a، 101.1 درجه سانتی‌گراد است.
به شدت جاذب رطوبت است و نسبت به R12 سی برابر قدرت جذب رطوبت را دارد.
6.غیر قابل اشتعال است و از این نظر خطری ندارد.

چه روغنی جهت کمپرسور مناسب گاز R134A است؟

روغن مناسب برای کمپرسور و شارژ گاز R134A، روغن پلی استر است. توجه به این نکته بسیار ضروری است. روغن‌های معدنی برای روغن کاری گاز مبرد r134a به هیچ عنوان مناسب نیستند چرا که راندمان کارایی را پایین می‌آورند و قابلیت آمیختن ندارند. اگر گاز مبرد با گازهای معدنی آمیخته شود، خواص خود را از دست می‌دهد. روغن‌های مصنوعی پلی استر، قابلیت جذب رطوبت را دارند همین موضوع می‌تواند راندمان کار گازهای مبرد را بالاتر ببرد. روغن‌های پلی استر رطوبت را در سیستم جذب می‌کنند و مانع خورندگی و از بین رفتن کمپرسور می‌شوند.

مبرد r134a چرا به لایه ازون آسیب وارد نمی‌کند؟

از آن جایی که مولکول R134A فاقد اتم کلر است، از انواع مبردهایی است که آسیب به لایه ازون وارد نمی‌کنند. اتم فلور جایگزین اتم کلر شده است تا اثرات مخرب آن را از بین ببرد. با این حال این گاز مبرد نیز از انواع گازهایی است که باعث گرم تر شدن کره زمین می‌شوند. به تازگی جایگزین بهتری برای گاز R134A اعلام شده است. R600A نوع دیگری از گازهای مبرد است که به عنوان جایگزین مناسب این گاز انتخاب شده است.آشنایی با گاز مبردR134  و ویزگی های آن بیشتر مطالعه کنید.

نکات ایمنی درباره خرید و فروش گاز R134a

1.اگر می‌خواهید با این گاز سیستم خود را شارژ کنید، حتماً از عینک و دستکش استفاده کنید. در صورت نشتی گاز، خطر سرمازدگی شما را تهدید خواهد کرد.برای اطلاع از لیست قیمت گاز R134a با کارشناسان تهران فریون درارتباط باشید.
2.حتماً گاز R134A را در فضای باز قرار دهید. با این که این گاز قابلیت اشتعال ندارد اما اگر با شعله مستقیم در تماس باشد، به مواد سمی تجزیه می‌شود که در صورت استنشاق، خطر مرگ را برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت.
3.قبل از شارژ سیستم باید از عدم وجود رطوبت اطمینان حاصل کنید. اگر گاز مبرد R134A در مجاورت رطوبت قرار گیرد، هیدرولیز می‌شود و پس از هیدرولیز شدن با روغن ترکیب می‌شود و ترکیبات اسیدی تولید می‌کند. ترکیبات اسیدی باعث آسیب به عایق‌های سیم پیچ موتور می‌شوند. اگر رطوبت در ابتدای شارژ سیستم وجود داشته باشد، در نهایت سوختن موتور را شاهد خواهید بود.
3.از آن جایی که گاز مبرد R134A یکی از انواع گازهای سنگین است، در صورتی که در یک مکان آزاد شود، باعث ایجاد خطرات جبران ناپذیری خواهد شد. این گاز از هوا سنگین تر است و اگر 15 درصد از آن در یک مکان متمرکز شود، باعث ایجاد سرگیجه، تهوع و غش خواهد شد. اگر میزان گاز افزایش یابد خطر مرگ را برای فرد حاضر به همراه خواهد داشت. افرادی که با گاز R134A سر و کار دارند باید در مکانی که تهویه مناسب دارد، مشغول به کار باشند.
4.نکته دیگری که در شارژ گاز R134A باید بررسی شود، میزان ضریب انتشار آن نسبت به R12 است. اگر می‌خواهید این گاز را جایگزین R12 کنید، باید اتصالات را بیشتر آب بندی کنید چرا که ضریب انتشار گاز R134A نسبت به R12 بیشتر است.

خرید و فروش گاز R134a

شما دوستان برای خرید و فروش این گاز می توانید با شرکت معتبر تهران فریون در ارتباط باشید و به قیمت مناسب این گاز را تهیه نمایید.

 

مطالب مرتبط :

قیمت و خرید گاز فریون r134     |     گاز مبرد r134 رفریجرانت

 

 گاز های فریون فروژن انگلیس    |     کپسول گاز r22

 

گاز کولیب (COOLIB)            |   مرکز فروش گاز کولر خودرو

 

 

گاز R134A

خرید گاز R134A

قیمت گاز فریون r134

گاز r134

خرید گاز r134

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *