کپسول گاز R134a

گاز R134a

ما در این بخش قصد داریم همه نکات موردنیاز درباره گاز فریونی مبرد R134a و فروش گاز R134a را خدمت شما دوستان شرح دهیم.
این گاز یکی دیگر از گازهای مبرد مورد استفاده در عصر امروز است که نقش مهمی در صنعت ساخت وسایل سرمایشی دارد و شما عزیزان برای تهیه ی این گاز می تواند با کارشناسان شرکت تهران فریون در ارتباط باشید و آن را با قیمت مناسب خریداری نمایید.
در ادامه این گاز با فرمول شیمیایی CH2FCF3 یکی از بهترین جایگزین‌های گاز مبرد R12 می‌باشد. با این که این گاز جایگزین مناسبی برای R12 می‌باشد.
اما اخیراً گازهای جدیدتری در حال جایگزین شدن این نوع گاز هستند. به همان میزان که استفاده از گاز r134a رایج است، به همان میزان نیز تأثیرات سوء آن بر روی محیط زیست غیر قابل چشم پوشی نیست.
با این حال این گاز یکی از گازهای مبرد مهمی است که در حال حاضر استفاده از آن، به میزان زیادی صورت می‌گیرد. با گاز مبرد R134 آشنا شوید.

خصوصیات گاز R134a

1.این گاز با فرمول مولکولی CH2FCF3 و نام تجاری R134A به فروش می‌رسد.
2.وزن مولکولی آن 102.03 gr/mol است.
3.نقطه انجماد آن، -96.6 درجه سانتی‌گراد است.
4.نقطه جوش گاز r134a حدوداً منفی 26.1 درجه سانتی‌گراد است. (نقطه جوش پایین این گازها باعث شده تا نقش خنک کنندگی داشته باشند و برای این صنعت مورد استفاده قرار گیرند.)
5.نقطه بحرانی گاز r134a، 101.1 درجه سانتی‌گراد است.
به شدت جاذب رطوبت است و نسبت به R12 سی برابر قدرت جذب رطوبت را دارد.
6.غیر قابل اشتعال است و از این نظر خطری ندارد.

چه روغنی جهت کمپرسور مناسب گاز R134A است؟

روغن مناسب برای کمپرسور و شارژ گاز r134a، روغن پلی استر است. توجه به این نکته بسیار ضروری است.
روغن‌های معدنی برای روغن کاری گاز مبرد r134a به هیچ عنوان مناسب نیستند. راندمان کارایی را پایین می‌آورند و قابلیت آمیختن ندارند.
اگر گاز مبرد با گازهای معدنی آمیخته شود، خواص خود را از دست می‌دهد. روغن‌های مصنوعی پلی استر، قابلیت جذب رطوبت را دارند همین موضوع می‌تواند راندمان کار گازهای مبرد را بالاتر ببرد. روغن‌های پلی استر رطوبت را در سیستم جذب می‌کنند و مانع خورندگی و از بین رفتن کمپرسور می‌شوند.

مبرد r134a چرا به لایه ازون آسیب وارد نمی‌کند؟

از آن جایی که مولکول R134A فاقد اتم کلر است، از انواع مبردهایی است که آسیب به لایه ازون وارد نمی‌کنند. اتم فلور جایگزین اتم کلر شده است تا اثرات مخرب آن را از بین ببرد.
با این حال این گاز مبرد نیز از انواع گازهایی است که باعث گرم تر شدن کره زمین می‌شوند. به تازگی جایگزین بهتری برای گاز R134 اعلام شده است.
R600A نوع دیگری از گازهای مبرد است که به عنوان جایگزین مناسب این گاز انتخاب شده است.آشنایی با گاز مبردR134  و ویزگی های آن بیشتر مطالعه کنید.

نکات ایمنی درباره خرید و فروش گاز R134a

 1. اگر می‌خواهید با این گاز سیستم خود را شارژ کنید، حتماً از عینک و دستکش استفاده کنید. در صورت نشتی گاز، خطر سرمازدگی شما را تهدید خواهد کرد.برای اطلاع از لیست قیمت گاز R134a با کارشناسان تهران فریون درارتباط باشید.
 2. حتماً گاز R134 را در فضای باز قرار دهید. با این که این گاز قابلیت اشتعال ندارد اما اگر با شعله مستقیم در تماس باشد، به مواد سمی تجزیه می‌شود که در صورت استنشاق، خطر مرگ را برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت.
 3. قبل از شارژ سیستم باید از عدم وجود رطوبت اطمینان حاصل کنید. اگر گاز مبرد R134A در مجاورت رطوبت قرار گیرد، هیدرولیز می‌شود و پس از هیدرولیز شدن با روغن ترکیب می‌شود و ترکیبات اسیدی تولید می‌کند. ترکیبات اسیدی باعث آسیب به عایق‌های سیم پیچ موتور می‌شوند. اگر رطوبت در ابتدای شارژ سیستم وجود داشته باشد، در نهایت سوختن موتور را شاهد خواهید بود.
 4. از آن جایی که گاز مبرد R134A یکی از انواع گازهای سنگین است، در صورتی که در یک مکان آزاد شود، باعث ایجاد خطرات جبران ناپذیری خواهد شد. این گاز از هوا سنگین تر است و اگر 15 درصد از آن در یک مکان متمرکز شود، باعث ایجاد سرگیجه، تهوع و غش خواهد شد.
اگر میزان گاز افزایش یابد خطر مرگ را برای فرد حاضر به همراه خواهد داشت. افرادی که با این گاز سر و کار دارند باید در مکانی که تهویه مناسب دارد، مشغول به کار باشند.
4.نکته دیگری که در شارژ گاز کولر باید بررسی شود، میزان ضریب انتشار آن نسبت به R12 است. اگر می‌خواهید این گاز را جایگزین R12 کنید، باید اتصالات را بیشتر آب بندی کنید چرا که ضریب انتشار گاز r134a نسبت به R12 بیشتر است.

خرید و فروش گاز R134a

شما دوستان برای خرید و فروش گاز R134a می توانید با شرکت معتبر تهران فریون در ارتباط باشید و به قیمت مناسب این گاز را تهیه نمایید.

کپسول گاز کولر r134 در بازار

بهتر است پیش از صحبت درباره کپسول گاز کولر r134 با یکدیگر در ارتباط با گاز r134a سخن بگوییم.
استفاده از این گاز در تجهیزات سرمایشی می تواند به طول قابل توجهی بازدهی را بالاتر ببرد. کپسول گاز r134 با حجم شانزده لیتر در بازار موجود و معمولاً برای کولر خودروها مورد استفاده قرار می گیرد. ما از جمله ویژگی‌ های بسیار مهم مبرد معرفی شده را می توانیم در موارد زیر خلاصه کنیم.

 • غیر سمی می باشد.
 • رطوبت گیر است.
 • اشتعال ناپذیر است.‌
 • بازدهی بسیار بالایی دارد.‌
 • از دمای جوش بسیار پایینی برخوردار می باشد.

عوامل موثر بر قیمت

کپسول گاز r134a

گاز کولر r134 یکی از متداول ترین گازهای موجود در گستره ی بازار است که به دلیل ویژگی ها و خصوصیات آن، روز به روز ‌ به وسعت کاربرد آن افزوده می شود.

این روزها با گسترش صنایع و به دنباله ی آن گرمایش سریع کره زمین، نیاز به تولید تجهیزات سرمایشی یک امر ضروری است. بدین ترتیب که در هر یک از خانه ها وجود یک وسیله سرمایشی لازم و ضروری می باشد.

کولر گازی یکی از تجهیزات سرمایشی پرطرفدار است که توانسته عملکرد بسیار مطلوبی را از خود نشان دهد. این قبیل از کولرها به حالتی طراحی شده که هوای فضای پیرامون را با عبور از کویل اپراتور خنک خواهد ساخت.

عمدتاً در این نوع از کولرها فروش گاز r134 نقش کلیدی را ایفاء می کند. به همین دلیل می باشد که ما در طول این متن قیمت گاز کولر r134 و عوامل تأثیرگذار بر روی آن را بررسی خواهیم کرد.

قیمت کپسول گاز کولر r134

یکی از مهم ترین عواملی که می باید پیش از خرید گاز r134 مورد توجه باشد، قیمت گاز فریون معرفی شده است. به گونه ای کلی عوامل گوناگونی بر قیمت کپسول گاز کولر r134 اثر گذار خواهد بود. به بعضی از این عوامل اشاره می کنیم:

 • مقدار تقاضای گاز فریون

یکی از عوامل بسیار مهم و تأثیرگذار بر روی قیمت این محصول در مقدار تقاضا خلاصه می شود. در واقع به هر میزان که سیستم تهویه مطبوع مدنظر از اندازه ای بزرگ تر برخوردار باشد، مقدار گاز مورد نیاز هم بیشتر خواهد بود.

 • برند تولید کننده گاز

از سایر عواملی که بر قیمت کپسول گاز کولر r134 اثرگذار است، می توانیم به برند تولید کننده محصول اشاره کنیم.

فروش گاز R134a از بین تمامی برندهای موجود در بازار توسط برند تهران فریون ارائه می شود. مبردهایی با قیمت بسیار مناسب و کیفیتی مطلوب نسبت به دیگر برندهای موجود، عرضه می شود. پس انتخاب برند بر روی قیمت گذاری تاثیر بسیار پر رنگی دارد.

عوارض ناشی از گاز r134

از مهم ترین عوارض برجای مانده از گاز r134a می توانیم بگوییم که این نوع از مبردها غیر سمی می باشند.

پس استفاده از آن ها و یا حتی استنشاق این گازها خطرات بسیار جدی با یا خود به همراه نخواهد داشت. ولی این گاز در ساختار خود فروئین دارد و این ماده سمی و خطرناک می باشد که منجر به بروز مسمومیت در افراد می شود.

پس چنانچه که از این گاز در فضای پیرامون به مقدار زیاد وجود داشته باشد، افراد دچار مسمومیت و حتی مرگ خواهند شد.

اغلب استفاده و یا استنشاق این ماده می تواند به حالت موضعی و یا موقت به بدن صدمه رساند.

 گاز R134a  و کاربرد آن

فروش گاز R134a بسیار زیاد است چرا که یک نوع گاز خنک کننده و کاربردی برای بسیاری از سیستم‌ های خنک کننده محسوب می ‌شود. این گاز با اضافه کردن فلوئور به مولکول اتان به وجود می آید. چهار اتم فلوئور با یک کربن، زنجیره کربنی اتان پیوند کووالانسی را به وجود می ‌آورند.

گاز R134a  یک مبرد پرکاربرد است که اهمیت استفاده از آن بر هیچکس پوشیده نیست. همه ما می ‌دانیم که این گازها یک نوع مایع خنک کننده هستند و در وسایل سرمایشی و دستگاه‌های تهویه نقش مهمی ایفا می‌ کنند. در تمامی یخچال‌ های خانگی، کولر گازی و حتی اسپلیت از این گاز خنک کننده استفاده می ‌شود و قطعاً شما هم تا حدودی با عملکرد گاز به ویژه در یخچال آشنایی دارید. 

به طور کلی اگر بخواهیم در رابطه با کاربرد این گازها اطلاعات دقیق ‌تری ارائه دهیم؛ باید گفت مختص تمامی سیستم ‌های خنک کننده و دستگاه ‌های خنک کننده آن ها را طراحی کرده ‌اند. وظیفه این گازها خنک کردن است و برای تمامی سیستم‌ های مشابه از آن استفاده می ‌کنند.

در سیکل تبرید سردخانه‌ های بالای صفر درجه بیشترین کاربرد را دارد. این مبردها در چیلرهای بزرگ صنعتی و تمامی تجهیزات سرمایشی خانگی نقش مهمی ایفا می‌ کنند. حتی در تجهیزات خنک کننده کامپیوتر و لپ تاپ نیز عملکرد این محصول به وضوح قابل مشاهده است.

بهترین برندهای گاز R134a 

هر یک از انواع گازهای مبرد برای کاربردهای خاصی طراحی شده ‌اند. همه ما به خوبی با عملکرد و نقش مهمی که این گازها ایفا می ‌کنند، آشنا هستیم. می دانیم دلیل بالا بودن سطح فروش گاز R134a چیست. به هنگام خرید یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد بررسی برند است. هم اکنون برندهای بسیار متنوعی از انواع این گازهای مبرد در بازار وجود دارد اما ما کدام یک از برندها را با کیفیت مطلوب انتخاب کنیم؟

برند ایسکون

برند ایسکون یکی از مشهورترین برندهای تولید انواع گاز مبرد در جهان است. شرکت ایسکون از آخرین تکنولوژی روز برای تولید تمامی انواع محصولات خود نظیر این گازها استفاده می ‌کند. ایسکون یک شرکت چینی معتبری است که سال ‌هاست در این بازار فعالیت کرده و به خوبی نیاز بازار را می ‌شناسد. هم اکنون این مجموعه جهت افزایش کیفیت و مقرون به صرفه بودن گازهای مبرد خود از استانداردهای اروپایی پیروی دارد.

برند کولیب

برند کولیب یکی دیگر از برندهای مطرح انواع گاز مبرد در بازار است. سطح فروش گاز R134a کولیب در مقایسه با دیگر انواع برندها کمی بیشتر است؛ چرا که سطح کیفیت تولیدات این شرکت چینی بسیار بالا می باشد. این شرکت معتبر چینی از دانش روز برای تولیدی کلیه محصولات خود استفاده می ‌کند و تاکنون نیز در بازار بی‌ رقیب بوده است.

برند هانیول

برند هانیول را نیز به خاطر داشته باشید. این برند یکی از بی ‌رقیب ‌ترین برندهای آمریکایی است که کیفیت محصولات آن فوق العاده بالا می ‌باشد. جدا از کیفیت عالی، می ‌توان به مقرون به صرفه بودن قیمت گازهای مبرد این شرکت معتبر و بزرگ آمریکایی اشاره کرد. هانیول جدا از انواع گاز مبرد در زمینه تولید تجهیزات ابزار دقیق نیز فعالیت می ‌کند. با توجه به دانش فنی بالا و آگاهی در این زمینه گاز مبرد را با کیفیت بالایی به تولید می ‌رساند. 

آنالیز گاز R134a 

در رابطه با آنالیز گاز R134a  باید گفت که آن ها از قسمت ‌های مختلفی تشکیل شده‌ اند. معمولا این گازها در کپسول‌ های ۱۳ کیلوگرمی عرضه می ‌شوند که ۴۳ درصد هوا و ۵۷ درصد آن را گاز مبرد تشکیل می ‌دهد.

این گاز در دمای منفی ۲۶ درجه سانتیگراد به جوش می ‌آید و غیر قابل اشتعال است. غیر سمی بودن از مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد آن به شمار می ‌رود. فروش گاز R134a در کپسول‌های چند کیلوگرمی معمولاً ۱۳ کیلوگرمی است.

 

سخن پایانی

می‌توانید گاز R134a را برای فروش پیدا کنید. یکی از راه‌های یافتن فروشندگان، جستجوی آنلاین است.

در وبسایت‌ های خرید و فروش محصولات صنعتی یا سایت‌های مخصوص فروش گازهای مبرد از جمله تهران فریون جستجو کنید.
امیدواریم که این اطلاعات از قیمت گاز کولر r134a برای شما مفید بوده باشد.

مطالب مرتبط :

قیمت و خرید گاز فریون r134     |     گاز مبرد r134 رفریجرانت
 گاز های فریون فروژن انگلیس    |     کپسول گاز r22
گاز کولیب (COOLIB)            |   مرکز فروش گاز کولر خودرو
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *